קונדומים: כלי חיוני לבריאות מינית

קונדומים: כלי חיוני לבריאות מינית

מספר מילים 555

קונדומים הם כלי חיוני לבריאות מינית. הם עשויים מחומרים דקים ונמתחים כגון לטקס או פוליאוריתן, והם מכסים את איבר המין הגברי במהלך יחסי מין ופעולות אינטימיות אחרות. קונדומים משמשים בדרך כלל כדי להפחית את הסיכון להריון לא מתוכנן והתפשטות של זיהומים המועברים במגע מיני, אך הם יכולים לשמש גם בפעילות מינית להנאה, כיף ושליטה.

מאז הייצור ההמוני של קונדומים מגומי לטקס בתחילת המאה ה-20, קונדומים עברו גלגולים ושיפורים רבים, החל מחומרים, צורות, גדלים וסגנונות חדשים. לכל סוג של קונדום יש יתרונות וחסרונות ייחודיים משלו, מה שהופך אותו חיוני לחקור ולשקול את האפשרות המתאימה ביותר לצרכים ולאורח החיים שלך.

הבנת פונקציונליות הקונדום
הפונקציה הבסיסית ביותר של קונדום היא לשמש מחסום בין נוזלי הגוף לעור, מניעת התפשטות של זיהומים המועברים במגע מיני כגון HIV, הרפס, זיבה, כלמידיה והפטיטיס B. כדי לעשות זאת, הם חייבים להתאים כראוי ולשמש כראוי, כלומר זה חייב להיות משוחק לאורך כל שלבי הפעילות המינית (מתחילתו ועד סופו). בשימוש נכון, קונדומים יעילים מאוד במניעת התפשטות זיהומים ו / או הפחתת הסיכון להריון לא מכוון.

כאשר לובשים קונדום, חשוב כי גליל הקונדום לצאת החוצה (לכיוון קצה הפין). צבטו את קצה המאגר של הקונדום כדי להשאיר מקום לשפיכה, ולאחר מכן גלגלו את הקונדום על הפין, תוך הקפדה שלא להשאיר כיסי אוויר. לאחר השפיכה, יש להחזיק את הקונדום במקומו בבסיס הפין בזמן שהפין נסוג מבן הזוג, מכיוון שזה יפחית את הסיכוי שהקונדום יחליק או יישבר. להגנה נוספת, חלק מבני הזוג ישתמשו בשני קונדומים בו זמנית (כלומר, "שקיות כפולות") ו/או ישתמשו בחומר סיכה.

סוגי קונדום
ישנן ארבע קטגוריות עיקריות של קונדומים: קונדומים גבריים, קונדומים נשיים, קונדומים פנימיים וקונדומים מעור כבש.

קונדומים גבריים הם הסוג הפופולרי ביותר, מכיוון שהם זמינים באופן נרחב, קלים לשימוש ובמחיר בינוני. קונדומים אלה נלבשים על ידי גברים, עם המגוון הרחב ביותר של גדלים, מרקמים וצורות שתוכננו במיוחד להנאת הגבר.

קונדומים נשיים גדולים מעט יותר מקונדומים גבריים ומוחדרים לנרתיק עד שעה לפני קיום יחסי מין. קונדומים אלה מספקים הגנה נוספת מפני הריון לא מתוכנן וזיהומים המועברים במגע מיני, אם כי הם יקרים יותר מקונדומים גבריים וניתן להשתמש בהם רק פעם אחת.

קונדומים פנימיים (הידועים גם בשם "נשיות") הם למעשה צינור גדול הנלבש בתוך הנרתיק במהלך קיום יחסי מין. הם מספקים מחסומים פיזיים כדי להגן על שני בני הזוג מפני זיהומים והריון.

לבסוף, קונדומים מעור כבש עשויים ממעיים של בעלי חיים ומספקים תחושה טבעית נהדרת, אם כי גודל הנקבוביות שלהם גדול מספיק כדי לאפשר צורות מסוימות של חיידקים שיכולים לגרום לזיהומים והריונות. סוג זה של קונדום צריך לשמש רק כמוצא אחרון, שכן הוא מציע מעט מאוד הגנה מפני זיהומים המועברים במגע מיני.

אפשרויות לסגנונות חיים שונים
קונדומים מגיעים בגדלים, צורות וחומרים רבים ושונים כדי להתאים לסגנונות חיים וצרכים שונים. עבור אלה הסובלים מאלרגיה ללטקס, קונדומים פוליאוריתן ופוליאיזופרן הם לעתים קרובות אופציה נהדרת מכיוון שהם דקים בהרבה מלטקס ומספקים פחות חיכוך במהלך קיום יחסי מין. למי שרוצה להעצים את ההנאה, קיימים קונדומים שונים עם קוצים, מצולעים וקווי מתאר המספקים גירוי נוסף. יש אפילו קונדומים בטעמים למי שרוצה ליהנות מחומרי סיכה בטעמים בשגרת המין האוראלי שלהם.

המסקנה: קונדומים הם כלי חיוני לבריאות מינית
קונדומים הם כלי חיוני לבריאות מינית, ומספק הגנה הן מפני הריונות לא מכוונים והן מפני זיהומים המועברים במגע מיני. יש לעודד את השימוש בהם בקרב כל האנשים העוסקים בפעילות מינית, ללא קשר להסדר או למשך הקשר. עם אפשרויות לסגנונות חיים, גדלים, צורות וחומרים שונים, חיוני לחקור ולהתנסות כדי למצוא את הקונדום המתאים ביותר לצרכים ולאורח החיים שלך. על ידי שימוש בקונדום, אנשים מגנים על עצמם, על בני זוגם ועל קהילותיהם.

בלוג סקס ויראלי מאמרים נוספים

לחקור את העיר התוססת חיפה: פנינה נסתרת בישראל

על מורדות הר הכרמל ומשקיפה על מימיו הנוצצים של הים התיכון שוכנת חיפה, העיר השלישית בגודלה בישראל. לעתים קרובות…

לחקור את העיר התוססת חיפה: פנינה נסתרת בישראל

מדריך מקיף לדירות דיסקרטיות: היסטוריה, מחלוקת ופרספקטיבה מודרנית

דירות דיסקרטיות, הידועים גם בשם דירות דיסקרטיות, הם מוסדות המציעים שירותי מין תמורת כסף. למרות שמקצוע זה קיים כבר…

מדריך מקיף לדירות דיסקרטיות: היסטוריה, מחלוקת ופרספקטיבה מודרנית

רעננה: פנינה נסתרת בלב ישראל

כאשר מתכננים טיול לישראל, רוב המטיילים יש את הכוונת שלהם על העיר ההומה של תל אביב או על האתרים…

רעננה: פנינה נסתרת בלב ישראל