עלייתו ונפילתו של מגזין פלייבוי ומגזיני פורנו בכלל

עלייתו ונפילתו של מגזין פלייבוי ומגזיני פורנו בכלל

מספר מילים 345

כיום, מגזיני פורנו הפכו כמעט מיושנים. זה נובע בחלקו מעליית האינטרנט והפורנו הדיגיטלי, אך גם בשל השינוי הכולל ביחס החברתי לפורנוגרפיה. עכשיו, זה כמעט נתפס כצורה מיושנת של בידור, בהשוואה לעידן החדש של שירותי סטרימינג מקוונים. עם זאת, זה לא תמיד היה המקרה, ואת מגזין פורנו קלאסי, שיחק תפקיד חשוב מאוד בפיתוח של התעשייה. 

אולי מגזין הפורנו הידוע ביותר, וזה שהוא שם נרדף לתעשייה, הוא פלייבוי. המגזין נוסד בשנת 1953 על ידי יו הפנר, זכה להצלחה מסיבית ועד מהרה הפך למוביל בתעשיית הפורנו. המגזין הציג דוגמניות שער, ראיונות ואת אחד המאפיינים האיקוניים ביותר שלו, פלייבוי Playmates. דימויים פרובוקטיביים וסיפורים ארוטיים הותזו על דפיו, יחד עם ביקורות סרטים ומוזיקה. מהר מאוד היא הפכה לתופעה תרבותית אמריקאית. 

בעוד פלייבוי היה דומיננטי באותה תקופה, מגזיני פורנו אחרים החלו לצוץ גם כן. האסלר ופנטהאוז היו שניים מהשחקנים הגדולים האחרים בתעשייה וכל גרסה התמחתה במשהו אחר. Hustler, למשל, היה קצת יותר ריסקי ונועז והציג תוכן מפורש בניגוד לפלייבוי בסגנון הפין-אפ הקלאסי יותר. פנטהאוז היה דומה לפלייבוי, אם כי הוא גם הציג תמונות פחות לבושות והכתבות היו גזעניות יותר. עד מהרה החלו מגזינים אלה לצוץ בכל רחבי ארה"ב, כאשר התיאבון לבידור למבוגרים החל לעלות. 

למרות הפריחה הראשונית של התעשייה, הזמנים השתנו במהרה והמגזינים החלו לצאת מהאופנה. עבור פלייבוי, זה היה רגע דרמטי. לאחר שנים רבות של הצלחה, המניות בעסק החלו להידלדל ובסופו של דבר הוא סגר את המגזין שלו בשנת 2019. זה בעיקר בשל העובדה כי עם האינטרנט הגיע גישה לחומר חינם נערות ליווי, אשר היה את היכולת לנצל את הסטרימינג ואת הטלפון צ'אט בתוך שניות. 

בסך הכל, כתוצאה מהעידן הדיגיטלי החדש, מגזין הפורנו כמעט נעלם. פלייבוי מצהירה כי המשימה החדשה שלה היא "לפתח את המותג כך שיהפוך למשהו שחי בהרמוניה עם הזמן". עבור מגזין שפעם היה שם נרדף לתעשיית הפורנו, זהו סוף מריר-מתוק. אולי בשורה התחתונה גברים רבים מעדיפים לפנות אל סוכנויות ליווי כמו https://www.koreanconfidential.com/, במקום להתסכל בתמונות.

בעוד מגזינים רבים בתעשיית הבידור למבוגרים נאלצו להיסגר, השינויים מגיעים עם בטנה כסופה. עם האינטרנט, עכשיו קל יותר מתמיד לאנשים לגשת לפורנו ולהביע את עצמם בצורה שלא הייתה זמינה בעבר. התעשייה אולי לא תהיה כפי שהייתה פעם, אבל בהחלט יש לה פוטנציאל צמיחה גדול מאי פעם.

בלוג סקס ויראלי מאמרים נוספים

לחקור את העיר התוססת חיפה: פנינה נסתרת בישראל

על מורדות הר הכרמל ומשקיפה על מימיו הנוצצים של הים התיכון שוכנת חיפה, העיר השלישית בגודלה בישראל. לעתים קרובות מאפיל על ידי האחים הפופולריים יותר שלה, תל אביב וירושלים, חיפה היא פנינה נסתרת מחכה להתגלות על ידי מטיילים. העיר התוססת…

לחקור את העיר התוססת חיפה: פנינה נסתרת בישראל

מדריך מקיף לדירות דיסקרטיות: היסטוריה, מחלוקת ופרספקטיבה מודרנית

דירות דיסקרטיות, הידועים גם בשם דירות דיסקרטיות, הם מוסדות המציעים שירותי מין תמורת כסף. למרות שמקצוע זה קיים כבר מאות שנים, הוא נותר אפוף מחלוקת וטאבו. לאורך ההיסטוריה, דירות דיסקרטיות נתפסו הן בקסם והן בבוז, אך הם ממשיכים למלא תפקיד…

מדריך מקיף לדירות דיסקרטיות: היסטוריה, מחלוקת ופרספקטיבה מודרנית

רעננה: פנינה נסתרת בלב ישראל

כאשר מתכננים טיול לישראל, רוב המטיילים יש את הכוונת שלהם על העיר ההומה של תל אביב או על האתרים ההיסטוריים והדתיים של ירושלים. בעוד ששתי הערים הללו מציעות חוויות מדהימות, יש פנינה נסתרת צפונית לתל אביב שלעתים קרובות מתעלמים ממנה…

רעננה: פנינה נסתרת בלב ישראל